Automatizace pomocí polohovacích zařízení pro svařování

Série S - P polohovací zařízení pro ruční svařování svařenců do hmotnosti 25t

Svařovací polohovadla pro ruční svařování jsou určena pro polohování zejména objemných a těžkých svařenců pro dosažení optimálních podmínek manipulace a tím podstatného zkrácení přípravných a manipulačních časů, zvýšení bezpečnosti, produktivity a výsledné kvality svařovacích prací. Polohování je možné ve dvou nebo třech nezávislých osách, přičemž bezpečnost je garantována použitím vícenásobného jištění polohy. 

Polohovadla se vyrábějí s nosností od 600 kg do 25 000 kg. Podle specifických požadavků zákazníka je možno vyrobit polohovadla modifikovaných rozměrů a vyšších nosností. Většina polohovadel je konstruovaná tak, aby nevyžadovala kotvení do podlahy – stačí jednoduše umístit na konkrétní místo va výrobní hale a svařovat.

Dokumenty ke stažení:

Série S - P

Formát PDF

Série U polohovací zařízení pro svařování potrubních dílů

Pro uchycení, rotaci a naklápění potrubních částí s kruhovým profilem při manuálním nebo automatickém svařování, především v potrubním odvětví (předvýroba a sestavení na místě, stejně tak i ve výrobních prostorách). Kromě vysoké produktivity (ovládání jednotlivcem, kontinuální svary), tento stroj taktéž nabízí zvýšení kvality – žádné přerušované svary (minimalizace výskytu vad) a možnost svařování prakticky výlučně v PA poloze.
Elektrické ovládání stejně tak jako naklápění jsou umístěny uvnitř rámu. Naklápění je zajištěno manuálně (U 150 a U 500) nebo motoricky (U 1000, volitelné pro U 500) a úhly naklápění jsou až do 135°. Naklápěcí sekce se skládá z pohonu a válečkového boxu, fixačního sloupu, úchytného ramene a přítlačného válce.
Rychlost otáčení a směr se nastavují pomocí ručního dálkového ovládání, nebo nožního pedálu dálkového ovládání. Zapínání a vypínání a směr rotace se ovládají nožním vypínačem, rychlost rotace se nastavuje nožním rolerem.

serieU_1
serieU_2
serieU_3

Dokumenty ke stažení:

Série U

Formát PDF